Licówki porcelanowe

Ta technika pozwala na uzyskanie pięknych, równych, białych zębów. Licówki, które są cienkimi porcelanowymi łuskami przyklejanymi na przedniej stronie zębów raz na zawsze skorygują wszelkie przebarwienia oraz niedoskonałości kształtu zębów.

Licówki porcelanowe nigdy nie zmieniają swego koloru (nie ciemnieją, nie przebarwiają się)!

Dzięki licówkom możliwe jest też zamknięcie szpary lub wielu szpar między zębami.

Mozliwe jest wykonanie pojedynczych licówek na przebarwione lub niewłaściwie ustawione zęby, chociaż jezeli myślimy o uzyskaniu pełnej harmonii uśmiechu rekomendujemy raczej  pokrycie 6-8 zebów przednich górnych a czasem również dolnych.

Możliwa jest także ( a niekiedy konieczna) kombinacja licówek i koron pełnoceramicznych.

Stosujemy tzw. technikę mock-up. Dzięki niej pacjent może przed wykonaniem licówek obejrzeć symulację spodziewanego efektu w ustach. Mock-up to nic innego jak "próbny uśmiech" wykonany z tymczasowego materiału - na jego podstawie pacjent omawia z lekarzem ostateczny kształt i ustawienie przyszłych licówek i/lub koron. Dopiero zaakceptowany przez pacjenta efekt jest kierowany do realizacji w pracowni protetycznej. W przypadkach bardzo trudnych pacjent ma możliwość konsultacji koloru w obecności technika w tejże pracowni.

Kompleksowa zmiana uśmiechu wymaga bardzo często zastosowania techniki DSD - digital smile design, którą  nazywamy Indywidualnym Projektowaniem Uśmiechu.

Licówki są najczęściej stosowane na zęby przednie gdy:

- zęby są nierówno ustawione ( w niewielkim stopniu)

- zęby maja brzydki kolor

- zęby są ukruszone

- między zębami występują przerwy

- zęby są nierównej wielkości

- zęby różnią się kształtem

 

Wszystko po to, aby uzyskać nieskazitelny, biały uśmiech.