Brightalign – niewidoczna ortodoncja

Piękny uśmiech pozwala wyrazić szczęście

PROSTOWANIE ZĘBÓW NIEWIDOCZNYMI NAKŁADKAMI BRIGHTALIGN

 
System nakładek Brightalign to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem. Nakładki wykonywane są z certyfikowanego materiału  firmy Zendura metodą termoformowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane oraz porównywalne cenowo, a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.

Brightalign dostarcza  przezroczyste nakładki, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Dodatkową zaletą jest wykonanie  z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest bardzo łatwe. Nakładki Brightalign są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.

 

JAK PRZEBIEGA LECZENIE BRIGHTALIGN ?

I etap – wizyta konsultacyjna. Na tej wizycie oba łuki zębowe są skanowane precyzyjnym skanerem cyfrowym ( koszt. 200pln) a także wykonywane jest zdjęcie RTG panoramiczne ( tzw. OPG) – koszt 110pln. W niektórych przypadkach zlecane jest również zdjęcie RTG boczne czaszki – tzw. Telerentgenogram czy też zdjęcie cefalometryczne (CEPH). Tak zebrana dokumentacja wysyłana jest do wykonania planu leczenia oraz wyprodukowania samych nakładek. Koszt planu leczenia wynosi 800pln ( w przypadku nie podjęcia leczenia przez pacjenta jest w połowie zwracany).

II etap – dostarczenie zestawu indywidualnych nakładek wykonanych z przezroczystego materiału na podstawie planu leczenia. Po zamocowaniu attachementów ( zaczepów) na zębach pacjent poinstruowany przez lekarza zakłada na zęby swoje pierwsze nakładki. W celu zapewnienia osiągnięcia założonych efektów powinny być jednak noszone przez co najmniej 20 godzin dziennie ( również w nocy). Nakładki wymienia się co 10-14 dni, w zależności od postępów leczenia ( lekarz doprecyzuje to podczas kontroli). Każda wada zgryzu jest rozpatrywana indywidualnie i wymaga innej ilości nakładek. Cena zestawu startowego ( 10 nakładek) wynosi 3000pln. Każda następna nakładka ma cenę 150 pln. 

III – etap – po skończonym leczeniu należy utrwalić jego wyniki. Do tego celu służą tzw. retainery – specjalne nakładki, sztywniejsze niż poprzednie, które należy nosić przez okres co najmniej jednego miesiąca  – koszt – 300pln za sztukę. Po tym okresie zakładany jest retainer stały w cenie 500 pln za sztukę.

DODATKI

Dodatkowo w zestawie Brightalign pacjent otrzymuje poręczne, komfortowe, wentylowane pudełko na nakładki. Ponieważ mycie nakładek jest bardzo ważnym elementem planu leczenia, w zestawie znajduje się też składana szczoteczka pozwalająca utrzymać higienę nakładek w każdej sytuacji. Przejrzysta, dokładna i szczegółowa instrukcja pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystywać swoje nakładki do procesu leczenia wad zgryzu, a także pozwoli na zapisywanie lekarzowi spersonalizowanych notatek dla pacjenta.

Więcej informacji na www.brightalign.dental

 

 
 

 

Ulotka Pacjenta
Brightalign Instrukcja