Invisalign – niewidoczna ortodoncja

invisalign-nowoczesna-ortodoncja

Prostowanie zębów niewidocznymi nakładkami Invisalign®

 
System nakładek Invisalign® to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby, nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem. Nakładki wykonywane są z certyfikowanego materiału metodą termoformowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane oraz porównywalne cenowo, a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.

Invisalign® dostarcza  przezroczyste nakładki, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Dodatkową zaletą jest wykonanie  z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je zdejmować do jedzenia i czyszczenia, więc utrzymanie higieny jest bardzo łatwe. Nakładki Invisalign® są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.

ortodoncja-nakladki-prostujace-zeby

 

Jak przebiega leczenie Invisalign?

I etap — wizyta konsultacyjna — koszt 315 PLN. Na tej wizycie oba łuki zębowe są skanowane precyzyjnym skanerem cyfrowym (koszt. 350 PLN), a także wykonywane są zdjęcia fotograficzne oraz zdjęcie RTG panoramiczne (tzw. OPG) – koszt 155 PLN. W niektórych przypadkach zlecane jest również zdjęcie RTG boczne czaszki — tzw. Telerentgenogram czy też zdjęcie cefalometryczne (CEPH). Tak zebrana dokumentacja wysyłana jest do wykonania planu leczenia oraz wyprodukowania samych nakładek. Koszt planu leczenia wynosi 550 PLN.

II etap — dostarczenie zestawu indywidualnych nakładek wykonanych z przezroczystego materiału na podstawie planu leczenia. Po zamocowaniu attachementów (zaczepów) na zębach pacjent poinstruowany przez lekarza zakłada na zęby swoje pierwsze nakładki. W celu zapewnienia osiągnięcia założonych efektów powinny być jednak noszone przez co najmniej 20 godzin dziennie (również w nocy). Nakładki wymienia się co 10-14 dni, w zależności od postępów leczenia ( lekarz doprecyzuje to podczas kontroli). Każda wada zgryzu jest rozpatrywana indywidualnie i wymaga innej ilości nakładek. Cena zestawu nakładek dla jednej szczęki wynosi od 6500 PLN do 13500 PLN. Cena dla obu szczęk – 7500 PLN-14500 PLN. Ceny uzależnione są od nasilenia wady zgryzu, a co za tym idzie od ilości koniecznych do wykonania nakładek.

III — etap — po skończonym leczeniu należy utrwalić jego wyniki. Do tego celu służą tzw. retainery — specjalne nakładki, sztywniejsze niż poprzednie, które należy nosić przez okres co najmniej jednego miesiąca — koszt 1500 PLN za szczękę. Po tym okresie zakładany jest retainer stały w cenie 600 PLN za szczękę.

Dodatki do leczenia Invisalign

Dodatkowo w zestawie Invisalign pacjent otrzymuje poręczne, komfortowe, pudełko na nakładki. Ponieważ mycie nakładek jest bardzo ważnym elementem planu leczenia, w zestawie znajduje się też specjalny środek pozwalający na oczyszczenie nakładek. Przejrzysta, dokładna i szczegółowa instrukcja pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystywać swoje nakładki do procesu leczenia wad zgryzu, a także pozwoli na zapisywanie lekarzowi spersonalizowanych notatek dla pacjenta.

Więcej informacji na www.invisalign.pl

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI
ZGODA NA LECZENIE INVISALIGN