Invisalign – niewidoczna ortodoncja

Piękny uśmiech dzięki Brightalign pozwala wyrazić szczęście

Prostowanie zębów niewidocznymi nakładkami Brightalign

 
System nakładek Brightalign to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem. Nakładki wykonywane są z certyfikowanego materiału  firmy Zendura metodą termoformowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane oraz porównywalne cenowo, a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.

Brightalign dostarcza  przezroczyste nakładki, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Dodatkową zaletą jest wykonanie  z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest bardzo łatwe. Nakładki Brightalign są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.

nakładki prostujące Brightalign - alignery pozwalają na prostowanie zębów

 

Jak przebiega leczenie Brightalign?

I etap – wizyta konsultacyjna. Na tej wizycie oba łuki zębowe są skanowane precyzyjnym skanerem cyfrowym ( koszt. 200pln) a także wykonywane jest zdjęcie RTG panoramiczne ( tzw. OPG) – koszt 110pln. W niektórych przypadkach zlecane jest również zdjęcie RTG boczne czaszki – tzw. Telerentgenogram czy też zdjęcie cefalometryczne (CEPH). Tak zebrana dokumentacja wysyłana jest do wykonania planu leczenia oraz wyprodukowania samych nakładek. Koszt planu leczenia wynosi 800pln ( w przypadku nie podjęcia leczenia przez pacjenta jest w połowie zwracany).

II etap – dostarczenie zestawu indywidualnych nakładek wykonanych z przezroczystego materiału na podstawie planu leczenia. Po zamocowaniu attachementów ( zaczepów) na zębach pacjent poinstruowany przez lekarza zakłada na zęby swoje pierwsze nakładki. W celu zapewnienia osiągnięcia założonych efektów powinny być jednak noszone przez co najmniej 20 godzin dziennie ( również w nocy). Nakładki wymienia się co 10-14 dni, w zależności od postępów leczenia ( lekarz doprecyzuje to podczas kontroli). Każda wada zgryzu jest rozpatrywana indywidualnie i wymaga innej ilości nakładek. Cena zestawu startowego ( 10 nakładek) wynosi 3000pln. Każda następna nakładka ma cenę 150 pln.

III – etap – po skończonym leczeniu należy utrwalić jego wyniki. Do tego celu służą tzw. retainery – specjalne nakładki, sztywniejsze niż poprzednie, które należy nosić przez okres co najmniej jednego miesiąca  – koszt – 400pln za sztukę. Po tym okresie zakładany jest retainer stały w cenie 600 pln za sztukę.

Dodatki do leczenia Brightalign

Dodatkowo w zestawie Brightalign pacjent otrzymuje poręczne, komfortowe, wentylowane pudełko na nakładki. Ponieważ mycie nakładek jest bardzo ważnym elementem planu leczenia, w zestawie znajduje się też składana szczoteczka pozwalająca utrzymać higienę nakładek w każdej sytuacji. Przejrzysta, dokładna i szczegółowa instrukcja pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystywać swoje nakładki do procesu leczenia wad zgryzu, a także pozwoli na zapisywanie lekarzowi spersonalizowanych notatek dla pacjenta.

Więcej informacji na www.brightalign.dental

 

 
 

 

Ulotka Pacjenta
Brightalign Instrukcja

Uśmiechaj się!
Śmiało!