Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna Szczecin
Specjalista I st. stomatologii ogólnej wykonuje w naszej praktyce zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, mikrochirurgii i implantologii takie jak:

  • wprowadzanie implantów
  • przeszczepianie bloków kostnych
  • zabiegi sterowanej regeneracji tkanek twardych i miękkich
  • podnoszenie dna zatoki szczękowej (tzw. sinus lift) – zabieg umożliwiający wprowadzenie implantów w tylnej części szczęki przy braku wystarczającej ilości kości.
  • resekcje korzeni zębów leczonych bez powodzenia kanałowo. Jest to usunięcie wierzchołka korzenia wraz ze zmianami zapalnymi.
  • pokrywanie recesji dziąsłowych – to w dużym uproszczeniu przykrywanie odsłoniętych powierzchni korzeni zębów za pomocą przesunięcia dziąsła.
  • gingivoplastyka – to chirurgiczna korekta kształtu dziąseł, która poprawia ich kosmetykę i higienę, niekiedy konieczna do wykonania kosmetycznych uzupełnień ceramicznych

Chirurgia stomatologiczna Szczecin

Usuwanie zębów mądrości

Zatrzymane zęby mądrości są częstym problemem, szczególnie wśród młodych pacjentów. Na obecnym etapie ewolucji nasze szczęki nie rosną już takie duże jak zamierzchłych czasach i ostatnie zęby nie mają już miejsca aby się wyrznąć ( pozostają w kości lub ukryte są pod dziąsłem). Jednak i tu z pomocą przychodzi chirurgia stomatologiczna. Zabieg ich usunięcia jest często jedynym sposobem na pozbycie się nawracających stanów zapalnych, obrzęków czy też stłoczeń zębów przednich.
Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Trwa około 30 min. i musi być przeprowadzany pod osłoną antybiotyku.

Po zabiegu zapewniamy pacjentowi opiekę farmakologiczną, która niweluje bolesność i obrzęki do minimum. Pacjent może następnego dnia funkcjonować, choć nie są wskazane ciężkie prace fizyczne, czy uprawianie sportu. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego żuchwy a w bardziej skomplikowanych przypadkach tomografii okolicy kąta żuchwy.
W celu przyspieszenia gojenia oraz poprawy jego jakości często stosujemy zaawansowaną technologię a-PRF oraz i-PRF. Polega ona na uzyskiwaniu skondensowanych czynników wzrostu i gojenia z osocza krwi własnej  pacjenta. Krew jest pobierana w czasie zabiegu – w taki sam sposób jak kiedy oddajemy krew do badania w laboratorium.
Jest to najbardziej fizjologiczny ( naturalny) sposób zaopatrzenia miejsca po usuniętym zębie. Gojenie jest znacznie szybsze i przebiega bez komplikacji. Chirurgia stomatologiczna w Stomatologii na Podzamczu jest wykonywana bezpieczne i bezboleśnie.

Umów się na wizytę