Leczenie kanałowe – bezbolesne i skuteczne

Leczenie kanałowe pod mikroskopem — Szczecin

endodonta-szczecin

Wszystkie nasze gabinety są  wyposażone w precyzyjne mikroskopy a także najnowocześniejszy system do udrażniania i poszerzania nawet bardzo wąskich kanałów z jednoczesnym pomiarem głębokości kanału i ustalaniem położenia jego wierzchołka. Dzięki temu, leczenie kanałowe, jakie prowadzimy w naszej klinice, jest bezbolesne i skuteczne.

Kanały w zębach a leczenie pod mikroskopem

leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem-szczecin-cena

Niekiedy to, co potocznie nazywamy kanałem, jest całym systemem kanalików rozchodzących się jak delta rzeki — stąd nazwa delta korzeniowa. Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu z bakterii i dezynfekcji tej przestrzeni. Pozostawione w kanale resztki tkanek stanowią bowiem pożywkę dla bakterii, które powodują wznowę procesu zapalnego. Dzięki technice wypełniania kanałów specjalnym preparatem (techniką termokondensacji), jesteśmy w stanie szczelnie wypełnić  nawet najbardziej zakrzywione i rozgałęzione kanały. Tak wyleczony ząb może z powodzeniem służyć pacjentowi wiele lat, a sam korzeń zęba być wykorzystany w przyszłości jako filar mostu lub też być zabezpieczony koroną.

Zapisz się na konsultację, a nasz specjalista oceni, czy Twój problem może zostać rozwiązany za pomocą leczenia kanałowego pod mikroskopem w Szczecinie.

Jak wygląda leczenie kanałowe i kanały w zębach

Poniższe wideo pozwoli Ci zobaczyć leczenie kanałowe nawet wyraźniej i jaśniej, niż gdybyś miał użyć mikroskopu.

Ile potrzebuję czasu na leczenie kanałowe w Szczecinie?

Staramy się, jeżeli to tylko możliwe, wykonać całe leczenie kanałowe na jednej wizycie. Oszczędza to czas pacjenta oraz jest lepsze dla leczonego zęba. Dlatego też prosimy o zarezerwowanie sobie wystarczającej ilości czasu na wizytę (od jednej do dwóch godzin).

Mikroskopowe leczenie kanałowe

Mikroskopowe leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z wnętrza zęba. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się infekcji i może pomóc uratować ząb, który w innym przypadku musiałby zostać usunięty.

Antyseptyczne leczenie kanałowe

Przygotowanie chemiczne do leczenia kanałowego poprzez użycie roztworów antyseptycznych i antybakteryjnych niszczy bakterie i oczyszcza zainfekowany kanał korzeniowy. Środki płuczące wykorzystywane w gabinecie Na Podzamczu w Szczecinie skutecznie eliminują szkodliwe bakterie w całej przestrzeni kanału korzeniowego bez powodowania niepożądanych reakcji tkankowych.

Czy leczenie kanałowe jest bardzo bolesne?

leczenie-kanalowe-zeba-szczecin

Czy kanał korzeniowy boli podczas leczenia? Procedura leczenia kanałowego może brzmieć niepokojąco, ale przy dzisiejszej technologii wykorzystywanej w naszej klinice, jest całkowicie bezbolesna. Nie ma bólu, ponieważ dentysta zastosuje znieczulenie miejscowe — aby znieczulić ząb i dziąsła. To pozwoli Ci czuć się komfortowo podczas i po zabiegu. Dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii stomatologicznej ból może wystąpić tylko przypadku leczenia szczególnie zaniedbanych zębów (np. brak codziennego szczotkowania w domu, nieprzychodzenie latami na przeglądy, przewlekły stan ropny).

Korona zęba po leczeniu kanałowym

Po leczeniu kanałowym ząb jest osłabiony mechanicznie — ma mniejszą wytrzymałość przy gryzieniu. Dlatego konieczne jest założenie włókien wzmacniających, a zwłaszcza w przypadku zębów tylnych, założenie korony dentystycznej na leczony ząb. Leczenie kanałowe usuwa zainfekowaną miazgę z zęba, a wzmocnienie zapobiega uszkodzeniom osłabionego zęba.

Etapy leczenia kanałowego

RTG, a ząb do leczenia kanałowego

Podczas leczenia kanałowego, dentysta będzie musiał wykonać zdjęcia rentgenowskie zęba (2-3), aby określić ilość i zakrzywienie korzeni, położenie narzędzi i materiału wypełniającego w kanałach korzeniowych. Przy określaniu długości kanałów korzeniowych można również wykorzystać elektroniczny „lokalizator wierzchołków korzeni”.

Ból zęba po kanałowym

Czy ból zęba po leczeniu kanałowym to coś normalnego? Co powinienem/powinnam robić? Jedną z najczęstszych przyczyn pozakorzeniowego bólu zęba jest stan zapalny, który może być spowodowany samym zabiegiem lub infekcją, która spowodowała obrzęk więzadła zęba (tzw. ozębnej). W takich przypadkach obrzęk ustąpi w ciągu dni lub tygodni po leczeniu kanałowym, a ból ustąpi samoistnie.

Zobliterowany kanał zęba — co to jest, i co dla mnie oznacza?

Zobliterowany kanał zęba (nazywany również obliteracją kanału korzeniowego) to rzadki stan utrudniający leczenie. Może wystąpić w zębach, w których tkanka twarda odkłada się wzdłuż wewnętrznych ścian kanału korzeniowego i wypełnia większość systemu miazgi, pozostawiając ją zwężoną. Dzieje się tak w przypadku zębów z przewlekłym stanem zapalnym (np. trwającym latami) albo u ludzi starszych. Przed zabiegiem, specjalista sprawdzi, czy nie występuje w Twoim przypadku za pomocą RTG zęba.

Przyczyny i symptomy obliteracji kanałów

Dokładne przyczyny obliteracji kanałów są niejasne, ale zwykle występuje w odpowiedzi na uraz zęba. Zwłaszcza po urazach, lub po replantacji zęba, która nastąpiła po wybiciu. Zwykle zaczyna się pojawiać kilka miesięcy po replantacji. W innych przypadkach może dojść do obliteracji, jeśli ząb zostanie intensywnie nawiercony podczas leczenia stomatologicznego, np. po zabiegu — podczas preparacji korony. Oznaki i objawy obliteracji obejmują:

W większości przypadków stan ten jest bezbolesny i leczymy go zachowawczo. Dlatego, gdy podejrzewa się wystąpienie obliteracji kanału zęba, wtedy rutynowe kontrole są szczególnie konieczne. Próba leczenia kanałowego może być trudna lub niemożliwa w przypadku zęba z obliteracją kanału miazgi. Należy jednak pamiętać, że sytuacja obliteracji jest rzadką przypadłością, a specjaliści na Podzamczu w Szczecinie wiedzą, jak się nią zająć.

umów się na wizytę

Leczenie kanałowe pod mikroskopem — Szczecin

Jeżeli jest to tylko możliwe — staramy się zakończyć leczenie kanałowe na jednej wizycie!
Leczenie kanałowe w naszym wykonaniu jest bezbolesne!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem — Szczecin

Leczenie kanałowe pod mikroskopem ratuje pacjentów z dodatkowymi kanałami.
Dodatkowym, często spotykanym problemem jest obecność dodatkowych kanałów, które nieodnalezione i nieprzeleczone powodują stany zapalne, mimo że na pozór (na RTG) ząb wygląda na przeleczony prawidłowo. Niezastąpioną w takim wypadkach pomocą jest mikroskop. Dentysta pracujący w Szczecinie przy 20-krotnym powiększeniu jest w stanie zlokalizować nawet najdrobniejszy kanalik.

stomatologia-mikroskopowa-szczecin
umów się na wizytę
UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE

Kontakt

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Upss... coś poszło nie tak. Spróbuj wysłać wiadomość jeszcze raz.
stomatologia-na-podzamczu-szczecin-mapa