Rekonstrukcja zęba

Rekonstrukcja zęba to rozwiązanie z pogranicza protetyki i stomatologii zachowawczej. Stosujemy je kiedy naturalny ząb jest mocno zniszczony i nie jest wskazana  jego odbudowa materiałem światłoutwardzalnym (wypełnieniem — plombą), ale nie kwalifikuje się jeszcze do wykonania dla niego korony. Inlay, onlay lub overlay to precyzyjnie wymodelowana przez technika po uprzednim pobraniu wycisku (PREMIUM) lub w systemie CEREC (DIGITAL), brakująca część zęba, która jest do niego wklejana przez lekarza za pomocą specjalnej techniki adhezyjnej.

  • Jednym słowem jest to uzupełnienie zniszczonej części zęba ceramiką — bardzo trwałe i bardzo estetyczne!

  • Odpowiednio podbarwione — jest nie do odróżnienia w ustach pacjenta.

  • Jest to wykorzystanie ostatniej szansy przed szlifowaniem zęba pod koronę!

Odbudowa korony zęba – wskazania

protetyk-szczecin

Odbudowa korony zęba to zabieg dla osób, które:

Zabieg ten poleca się również osobom, u których chorego lub nieestetycznie wyglądającego zęba nie można już naprawić tradycyjną „plombą”.

Odbudowa zęba – w jaki sposób przebiega?

Odbudowa zębów może przebiegać na kilka sposobów. Istnieje wiele metod, które dopasowywane są w zależności do rodzaju ubytku. Najpopularniejsze z nich to: odbudowa kompozytem, inlay, onlay lub overlay ceramiczny, lub kompozytowy, leczenie kanałowe z odbudową zęba na włóknie szklanym lub tytanowym wkładzie koronowo — korzeniowym.

Odbudowa zęba na korzeniu

Odbudowa zęba jest możliwa także w przypadku, gdy jego korona uległa poważnemu zniszczeniu i pozostał tylko korzeń zęba. Leczenie wtedy składa się z dwóch etapów. Pierwszy to przeleczenie kanałowe korzenia, a następnie odbudowa zęba na sztyfcie poprzez zastosowanie wkładu koronowo-korzeniowego, i założenie korony protetycznej.

protetyka-szczecin-cennik

Rekonstrukcja zęba — najczęściej zadawane pytania

Jak bardzo zniszczonego zęba można odbudować?

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny obecnie możliwa jest także odbudowa zęba z jedną ścianką. Dzięki temu nawet w obliczu poważnego uszkodzenia zęba nie zawsze konieczne musi być jego usunięcie. Wszystko za sprawą możliwości, jakie stwarza współczesna protetyka. Odbudować można również zęby martwe. Należy jednak zaznaczyć, że taki ząb, zwłaszcza po leczeniu kanałowym, będzie szczególnie osłabiony. Istotne jest wewnętrzne wzmocnienie zęba wkładem koronowo-korzeniowym lub włóknem szklanym. Jego odbudowa jest jednak możliwa dzięki starannie dopasowanemu do stanu zniszczenia tkanek zębowych sposobu leczenia np. endokoroną

Ile kosztuje odbudowa zęba?

Nie ulega wątpliwości, że im mniejszy ubytek, tym szybsza i tańsza będzie jego odbudowa. W przypadku bardziej zaawansowanych uszkodzeń konieczne będzie również dopasowanie metody leczenia. Istnieje również wiele innych czynników, które wpływają na finalne koszty odbudowy zęba.

Odbudowa zęba na korzeniu – cena

Cena zabiegu odbudowy zęba na korzeniu zależy m.in. od stopnia zaawansowania uszkodzenia oraz wybranej metody jego rekonstrukcji. Proces leczniczy wydłuży się i wzrośnie jego cena w przypadku dużych zaniedbań. Do tego dochodzi również ilość oraz jakość materiału stomatologicznego, który używany jest w trakcie odbudowy zęba. Więcej informacji na temat ceny zabiegu można znaleźć w zakładce Cennik.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJE

Kontakt

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Upss... coś poszło nie tak. Spróbuj wysłać wiadomość jeszcze raz.
stomatologia-na-podzamczu-szczecin-mapa