ICON – usuwanie plam na zębach

ICON – usuwanie białych plam na zębach

Białe plamy na zębach to ubytki próchnicowe!

Białe przebarwienia (często widoczne na przedniej, tzw. wargowej powierzchni zębów przednich, ale na innych również) to obszary odwapnienia szkliwa. Miejsca takie uznaje się za pierwszy, najwcześniejszy etap choroby próchnicowej. Szkliwo pozbawione w tym miejscu wapnia staje się miękkie, podatne na atak bakterii i wytwarzanych przez nie kwasów, które z kolei jeszcze bardziej to szkliwo osłabiają. Tak więc ubytek próchnicowy w swej początkowej fazie to nie “czarna dziura” w zębie, ale białe ślady na zębach (mniejsze lub większe). Jasne przebarwienia (miejsca demineralizacji szkliwa) pojawiają się też często na zębach po zdjęciu aparatów ortodontycznych. Należy obszary jak najszybciej ponownie zmineralizować, gdyż są bardziej podatne na próchnicę.

Jak leczyć takie ubytki?

Próchnicy początkowej (bo tak nazywa się to zjawisko) nie leczymy inwazyjnie. Ponieważ struktura mechaniczna szkliwa jest wciąż zachowana (osłabiona jest tylko jego struktura chemiczna) – nie ma powodu niszczyć jej wiertłem. Najbardziej zachowawczym sposobem leczenia jest w tym wypadku remineralizacja oraz impregnacja szkliwa. Dążymy do ODBUDOWY chemicznej struktury szkliwa i ponownego jego wzmocnienia. Preparatem, który służy do tego rodzaju leczenia jest ICON ( producent – DMG), który świetnie sobie radzi z białymi śladami na zębach.

Jak działa ICON ?

Po oczyszczeniu i osuszeniu powierzchni zęba nakładany jest preparat ICON, który infiltruje uszkodzone szkliwo, wzmacniając je. Zabieg jest bezinwazyjny – nie jest konieczne użycie wiertła – lekarz oszczędza tkanki własne zęba. Wykonywany jest na jednej wizycie.

Czytaj więcej o Icon – zobacz przypadki.

Jak wygląda zabieg ?

W przypadkach kiedy demineralizacja pojawia się w trudno dostępnych przestrzeniach międzyzębowych stosujemy preparat ICON przeznaczony do przestrzeni interproksymalnych:

 

 

Więcej o ICON – obejrzyj film

Uśmiechaj się!
Śmiało!