Wzmocnienia zębów – wkłady

Wzmocnienia zębów
Każdy ząb po leczeniu kanałowym jest osłabiony. Korzenie oraz sam ząb sa puste w środku ( a raczej wypełnione miękką plastyczna masą).  Jego ściany są cienkie i nie jest on w stanie w pełni przyjmować obciążeń spowodowanych siłami żucia. Często słyszy się, że takie zęby pękają i trzeba je usuwać.
Aby temu zapobiec – każdy leczony kanałowo ząb powinien zostać wzmocniony wewnątrz poprzez sztyft czyli wkład. To nadaje zębom odpowiednią sztywność i wytrzymałość.

Wzmocnienia zębów z włókna szklanego
Są niewidoczne, umieszczone wewnątrz zęba. Dzięki translucencji (przepuszczaniu światła) mogą być stosowane w przypadku uzupełnień pełnoceramicznych oraz do kosmetycznej odbudowy zęba.

Wzmocnienia zębów wkładami wykonywanymi laboratoryjnie ze stopów metalu.
Polecane przy szczególnie osłabionej strukturze zęba.

Po leczeniu kanałowym zęba (szczególnie przedtrzonowego lub trzonowego ) rekomendowane jest zastosowanie korony, osłaniającej i wzmacniającej ząb od zewnątrz. Takie rozwiązanie zapewnia zębom wytrzymałość i długowieczność – zabezpiecza je przed złamaniem.

Po wzmocnieniu wewnętrznym zęba należy odbudować jego kształt oraz kolor i wzmocnić od zewnątrz wykonując koronę ceramiczną.

Umów się na wizytę