Wzmocnienia zębów – wkłady

wzmocnienia-zebow-wklady
Wzmocnienia zębów pomagają zachować pełny uśmiech. Każdy ząb po leczeniu kanałowym jest osłabiony. Korzenie oraz sam ząb są puste w środku (a raczej wypełnione miękką plastyczną masą). Jego ściany są cienkie i nie jest on w stanie w pełni przyjmować obciążeń spowodowanych siłami żucia. Często słyszy się, że takie zęby pękają i trzeba je usuwać.
Aby temu zapobiec — każdy leczony kanałowo ząb powinien zostać wzmocniony wewnątrz poprzez sztyft, czyli wkład. To nadaje zębom odpowiednią sztywność i wytrzymałość.

Wzmocnienia zębów z włókna szklanego
Są niewidoczne, umieszczone wewnątrz zęba. Dzięki translucencji (przepuszczaniu światła) mogą być stosowane w przypadku uzupełnień pełnoceramicznych oraz do kosmetycznej odbudowy zęba.

Wzmocnienia zębów wkładami wykonywanymi laboratoryjnie ze stopów metalu.
Polecane przy szczególnie osłabionej strukturze zęba.

Po leczeniu kanałowym zęba (szczególnie przedtrzonowego lub trzonowego) rekomendowane jest zastosowanie korony, osłaniającej i wzmacniającej ząb od zewnątrz. Takie rozwiązanie zapewnia zębom wytrzymałość i długowieczność — zabezpiecza je przed złamaniem.

Po wzmocnieniu wewnętrznym zęba należy odbudować jego kształt oraz kolor i wzmocnić od zewnątrz wykonując koronę ceramiczną.

Umów się na wizytę