CEREC – cyfrowy system skanowania i frezowania pełnej ceramiki

cerec szczecinCo to jest CEREC?

CEREC – ( skrót od CERamic REConstruction) to innowacyjny system wytwarzania estetycznych licówek, koron i mostów . Cyfrowa technologia umożliwiająca skanowanie, projektowanie i wykonywanie w pełni indywidualnych zębów pełnoceramicznych dla pacjenta bez konieczności pobierania nieprzyjemnych wycisków i wysyłania ich do pracowni protetycznej. Cały proces powstawania nowych zębów odbywa się komputerowo, na miejscu w naszym centrum frezowania. Lekarz ma możliwość przymiarki wykonanych uzupełnień ceramicznych w celu ich indywidualnej charakteryzacji zgodnie z oczekiwaniami pacjenta.

Sprawdź cennik

 

[sg_popup id=”1″ event=”click”][/sg_popup][sg_popup id=”2″ event=”click”][/sg_popup]

Skanowanie

Skanowanie – to inaczej cyfrowy wycisk. Za pomocą specjalnej mikrokamery cyfrowy, w ciągu kilku minut, obraz wszystkich zębów przenoszony jest do komputera, gdzie powstaje wirtualne odwzorowanie pacjenta. Skanowanie jest odpowiednikiem dawnego wycisku za pomocą masy silikonowej, który dla wielu pacjentów był nieprzyjemny.

Projektowanie

Projektowanie nowych zębów pacjenta ( licówek, koron, mostów) odbywa się na ekranie komputera w wirtualnym obrazie jamy ustnej. Korzystając ze specjalnego oprogramowania 3D, w bardzo dużym powiększeniu, doświadczony protetyk jest w stanie zaprojektować zęby idealnie pasujące do własnych zębów pacjenta.

Frezowanie

Frezowanie zaprojektowanych wcześniej zębów odbywa się za pomocą specjalistycznej frezarki. Obraz nowych zębów jest  przesyłany w postaci cyfrowej do maszyny, która w ciągu kilkunastu – kilkudziesięciu minut wycina je ze specjalnych bloczków ceramicznych. Bloczki te, o specjalnie dobranej twardości i kolorze zapewniają najwyższą jakość i trwałość wykonania nowych zębów. Dzięki cyfrowej dokładności procesu wytwarzania ( sięgającej 19 mikrometrów) licówki, korony i mosty idealnie pasują w ustach pacjenta.

Cementowanie

Gotową, wyfrezowaną licówkę lub koronę należy umocować na zębie pacjenta. Służą do tego specjalistyczne kleje kompozytowe, które po utwardzeniu ( najczęściej światłem) spajają ceramikę z zębem w jedną całość. Dzięki idealnemu przyleganiu, dobraniu odpowiedniego koloru i kształtu nowe zęby są nie do odróżnienia od zębów naturalnych i harmonijnie wpisują się w uśmiech pacjenta.

Zastosowanie

  • Licówki
  • Korony
  • Mosty

Uśmiechaj się!
Śmiało!