Wybielanie zębów

Wybielanie zębów szczecin

WYBIELANIE LASEROWE

Wybielanie laserowe jest najszybszą i najbezpieczniejszą metoda wybielania zębów, pozwalająca osiągnąć olśniewająco biały uśmiech. Specjalny żel ulega aktywacji pod wpływem światła lasera SMART firmy Lasotronix o długości fali 980nm powodując wybielanie zębów.

Jak wygląda zabieg wybielania laserowego ?

Laserowe wybielanie zębów szczecin jest doskonałym sposobem na poprawienie uśmiechu.

Przed samym zabiegiem powierzchnia wybielanych zębów zostaje profesjonalnie oczyszczona specjalną szczotką mechaniczną i pastą polerską. Następnie nakładany jest specjalny światłoutwardzalny żel zabezpieczający dziąsła. Żel wybielający jest automatycznie mieszalny w dozowniku tak, aby pokryć powierzchnię zębów cienką warstwą. Proces wybielania jest kilku etapowy – jeden etap trwa ok. 10 min. Pomiędzy poszczególnymi etapami żel jest spłukiwany i odświeżany oraz ponownie naświetlany.

Ilość etapów zależna jest od stopnia przebarwienia zębów oraz zamierzonego stopnia wybielenia. W czasie samego zabiegu, zarówno lekarz z asystentką jak i pacjent mają obowiązkowo założone specjalne ochronne okulary, osłaniające oczy przed promieniem lasera. Cały zabieg trwa ok. 60 minut. Dowiedz się więcej w sekcji wybielanie laserowe zębów.

Laser SMART - akcesoria

 

 

Jakie są zalecenia po zabiegu wybielania ?

Po zabiegu wybielania nie wolno przez okres około 2 tygodni spożywać silnie barwiących napojów ( soki owocowe, mocna herbata i czarna kawa) oraz pokarmów ( buraczki, owoce, curry, barszcz). Należy również unikać narażania zębów na skrajnie niskie lub wysokie temperatury ( gorące napoje, lody). Niewielką nadwrażliwość można wyeliminować ogólnie dostępnymi środkami p/bólowymi ( np. Ibuprofen). W przypadku utrzymującej się większej nadwrażliwości prosimy o skontaktowanie się z kliniką celem przeprowadzenia profesjonalnego odwrażliwiania.

 

WYBIELANIE NA FOTELU (GABINETOWE)

Twoje zęby będą olśniewająco białe, a sam efekt wybielania długotrwały. Wybielanie zębów (gabinetowe) to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy dbają o swój uśmiech i cenią swój czas. Pozwala wybielić zęby o wiele odcieni w 60-90 minut!

 

WYBIELANIE NAKŁADKOWE (DOMOWE) – wybielanie zębów nigdy nie było takie proste!

Używamy produktów renomowanej firmy Boutique Whitening, które są bezpieczne i skuteczne do osiągnięcia Twojego wymarzonego, białego uśmiechu.

Boutique Whitening wykorzystuje unikalną technikę rozprowadzania żelu z mini-zasobników wytłoczonych w specjalnych nakładkach do wybielania, które osadzasz na swoich zębach. Dzięki temu żel jest równomiernie rozprowadzany po całym zębie, minimalizując tym samym możliwość podrażnienia dziąseł.

Podczas pierwszej wizyty lekarz wykonuje skanowanie cyfrowe twoich szczęk, aby przygotować idealnie dopasowane nakładki. Po kilku dniach pacjent odbiera je i zabiera do domu razem z dobranym żelem . Zgodnie z zaleceniami lekarza nakładki używamy dwa lub trzy razy dziennie ( przez około 6-10 godzin na dobę). Najlepiej nakładek używać na noc. Rozjaśnianie zębów trwa średnio około dwa tygodnie.

Preparaty wybielające są bezpieczne i skuteczne pod warunkiem, że przestrzegamy zaleceń z ulotki.

 

 

Umów się na wizytę

Podczas zabiegu lekarz zabezpiecza dziąsła i nakłada żel wybielający na całą powierzchnię zębów. Jeśli to konieczne,  celu przyspieszenia procesu wybielania, zęby poddawane są naświetlaniu przy pomocy specjalnej lampy która równomiernie rozprowadza światło na powierzchni zębów. Wybielanie odbywa się zawsze pod kontrolą lekarza stomatologa w gabinecie stomatologicznym.

Zabieg wybielania odbywa się dzięki trzem unikalnym mechanizmom:
1. Usunięcie plam
Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.
2.Wybielanie
W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie.
3.Naprawa szkliwa
Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez dokuczliwej nadwrażliwości.