Wybielanie zębów

Wybielanie laserowe

 

✨ Czy wybielanie zębów jest bezpieczne? ✨ #shorts

 
Wybielanie laserowe jest najszybszą i najbezpieczniejszą metoda wybielania zębów, pozwalająca osiągnąć olśniewająco biały uśmiech. Specjalny żel ulega aktywacji pod wpływem światła lasera o długości fali 980 nm powodując wybielanie zębów.

Jak wygląda zabieg wybielania laserowego?

Przed samym zabiegiem powierzchnia wybielanych zębów zostaje profesjonalnie oczyszczona specjalną szczotką mechaniczną i pastą polerską. Następnie nakładany jest specjalny światłoutwardzalny żel zabezpieczający dziąsła. Żel wybielający jest automatycznie mieszalny w dozowniku tak, aby pokryć powierzchnię zębów cienką warstwą. Proces wybielania jest kilku etapowy — jeden etap trwa ok. 10 min. Pomiędzy poszczególnymi etapami żel jest spłukiwany i odświeżany oraz ponownie naświetlany.
wybielanie-zebow-szczecin

Ilość etapów zależna jest od stopnia przebarwienia zębów oraz zamierzonego stopnia wybielenia. W czasie samego zabiegu, zarówno lekarz z asystentką jak i pacjent mają obowiązkowo założone specjalne ochronne okulary, osłaniające oczy przed promieniem lasera. Cały zabieg trwa ok. 60 minut. Dowiedz się więcej w sekcji wybielanie laserowe zębów.

SnP laserowe wybielanie Szczecin

Umów się na wizytę

licówki porcelanowe zmieniają uśmiech bez uszkadzania zębów

Jakie są zalecenia po zabiegu wybielania?

Po zabiegu wybielania nie wolno przez okres około 2 tygodni spożywać silnie barwiących napojów (soki owocowe, mocna herbata i czarna kawa) oraz pokarmów (buraczki, owoce, curry, barszcz). Należy również unikać narażania zębów na skrajnie niskie lub wysokie temperatury (gorące napoje, lody). Niewielką nadwrażliwość można wyeliminować ogólnie dostępnymi środkami przeciwbólowymi (np. Ibuprofen). W przypadku utrzymującej się większej nadwrażliwości prosimy o skontaktowanie się z kliniką celem przeprowadzenia profesjonalnego odwrażliwiania.

Wybielanie na fotelu — gabinetowe

Twoje zęby będą olśniewająco białe, a sam efekt wybielania długotrwały. Wybielanie zębów (gabinetowe) to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy dbają o swój uśmiech i cenią swój czas. Pozwala wybielić zęby o wiele odcieni w 60-90 minut!

 

Wybielanie nakładkowe — domowe

Wybielanie zębów nigdy nie było takie proste!

Używamy produktów renomowanej firmy Boutique Whitening, które są bezpieczne i skuteczne do osiągnięcia Twojego wymarzonego, białego uśmiechu. Boutique Whitening wykorzystuje unikalną technikę rozprowadzania żelu z minizasobników wytłoczonych w specjalnych nakładkach do wybielania, które osadzasz na swoich zębach. Dzięki temu żel jest równomiernie rozprowadzany po całym zębie, minimalizując tym samym możliwość podrażnienia dziąseł. 

Wybielanie zębów — jak wygląda pierwsza wizyta?

Podczas pierwszej wizyty lekarz wykonuje skanowanie cyfrowe twoich szczęk, aby przygotować idealnie dopasowane nakładki. Po kilku dniach pacjent odbiera je i zabiera do domu razem z dobranym żelem. Zgodnie z zaleceniami lekarza nakładki używamy dwa lub trzy razy dziennie (przez około 6-10 godzin na dobę). Najlepiej nakładek używać na noc. Rozjaśnianie zębów trwa średnio około dwóch tygodnie. Preparaty wybielające są bezpieczne i skuteczne pod warunkiem, że przestrzegamy zaleceń z ulotki.

wybielanie-zebow-domowewybielanie-nakladkowe-szczecin

Umów się na wizytę

Powstawanie przebarwień na zębach jest problemem wielu osób. Mogą się one tworzyć na skutek występowania kamienia nazębnego lub próchnicy. Wpływ na kolor zębów mają również wszelkiego rodzaju wypełnienia, ukruszenia, ułamania i ubytki. Przebarwienia pojawiają się również z wiekiem, ponieważ starte szkliwo łatwiej wchłania wszelkie barwniki. W szkliwie mogą pojawiać się mikropęknięcia, które będą miejscem odkładania się, różnych osadów penetrujących wgłąb zęba.

Gdzie wybielić zęby w Szczecinie?

gdzie-wybielic-zeby-w-szczecinie
Na zabieg wybielania zębów można wybrać klinikę Stomatologia na Podzamczu w Szczecinie. Pracują tam specjaliści z dużym doświadczeniem w leczeniu i wybielaniu zębów. Zabiegi gwarantujące wybielanie zębów to:
– wybielanie laserowe,
– usługa wybielanie na fotelu (gabinetowe),
– wybielanie nakładkowe (domowe).

Gabinetowe wybielanie zębów jednowizytowe

Wybielanie zębów nakładkami z żelem może być procesem trwającym nawet 2 tygodnie. Dla niecierpliwych istnieją również opcje wykonania takiego zabiegu już na jednej wizycie. Taką możliwość daje wybielanie gabinetowe, które trwa ok. 60-90 minut i po którym od razu widoczna jest zmiana odcienia zębów. Inną metodą jest wybielanie laserowe, uznawane jako najszybsza i najbezpieczniejsza metoda. Polega ona na aktywacji żelu wybielającego pod wpływem działania światła laserowego i wybielenie zębów. Taką technikę stosuje się w kilku etapach. Ilość etapów zależy od przebarwień na zębach — im więcej, tym większa ilość etapów. Zabieg może trwać ok. 60 minut.

Wybielanie zębów Szczecin — opinie

Wybielanie zębów w klinice Stomatologia na Podzamczu w Szczecinie cieszy się dobrymi opiniami. Pacjenci chwalą sobie profesjonalną obsługę i troskę, jaką są otaczani. Doceniane są profesjonalne wyposażenie gabinetów oraz rozmowa na temat każdego przeprowadzanego zabiegu z pacjentem przed jego wykonaniem. Zobacz więcej w sekcji Opinie.

Podczas zabiegu lekarz zabezpiecza dziąsła i nakłada żel wybielający na całą powierzchnię zębów. Jeśli to konieczne,  celu przyspieszenia procesu wybielania, zęby poddawane są naświetlaniu przy pomocy specjalnej lampy, która równomiernie rozprowadza światło na powierzchni zębów. Wybielanie odbywa się zawsze pod kontrolą lekarza stomatologa w gabinecie stomatologicznym.

Etapy wybielania zębów

Zabieg wybielania odbywa się dzięki trzem unikalnym mechanizmom:
1. Usunięcie plam
Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.
2. Wybielanie
W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie.
3. Naprawa szkliwa
Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez dokuczliwej nadwrażliwości.