Protezy na implantach

Protezy na implantach – rodzajeProtezy na implantach

Protezy całkowite stosowane w przypadku bezzębia są często problemem dla pacjentów ze względu na słabe utrzymanie ( niestabilność podczas mówienia, wypadanie podczas jedzenia). Istnieją sposoby zamocowania protezy całkowitej na implantach. Najpopularniejsze są trzy z nich:

Protezy na implantach z belką

To rozwiązanie możliwe dla 2-6 implantów. Polega na przykręceniu do implantów specjalnie wyfrezowanej w technice cyfrowej belki, na której, za pomocą zatrzasków, mocowana jest proteza. Jest to najbardziej pewny i stabilny sposób zamocowania protezy rekomendowany przy możliwości wprowadzenia więcej niż 2 implantów. Czasami bywa jedynym wyborem ( przy znacznych zanikach tkanek w jamie ustnej). Zapewnia doskonałą estetykę a także wygodę w utrzymaniu higieny jamy ustnej jak i samej protezy, mimo doskonałego “trzymania” jest łatwa do zdjęcia przez pacjenta.

4 IMPLANTY + BELKA – NAJLEPSZA STABILIZACJA

 

 

2 IMPLANTY + BELKA – POŚREDNIA STABILIZACJA

belka Doldera w żuchwiebelka Doldera na dwóch implantach w żuchwieproteza na belce w żuchwie i dwa implanty

 

Protezy na implantach z zatrzaskami 

4 IMPLANTY + ZATRZASKI (DOBRA STABILIZACJA)

4 implanty w żuchwie4 implanty + Locator4 x Locator - implanty w żuchwieczapeczki Locator - implanty w żuchwieproteza na implantach w żuchwie - 4 x Locator

 

2 IMPLANTY + ZATRZASKI (POŚREDNIA STABILIZACJA)

2 implanty w żuchwie2 implanty + zatrzaski w żuchwiezatrzaski na implantach w żuchwieproteza na dwóch implantach w żuchwie

 

Umów się na wizytę

Czy protezy na implantach stają się bezużyteczne w miarę utraty pozostałych zębów?
Nie – protezy takie możemy rozbudowywać, zmieniać ich budowę lub wymieniać na uzupełnienia stałe, nawet po wielu latach. Implanty mają budowę modułową – można je łączyć, ten sam implant może służyć do osadzenia korony, mostu lub protezy. Wszystko zależy od budowy anatomicznej pacjenta.
Użytkuję już całkowitą protezę. Czy w razie wszczepienia implantów muszę wykonać nową?
Niekoniecznie. Jeżeli obecne proteza jest optymalna pod względem estetyki i poprawnie wykonana jest szansa, że po modyfikacji (umieszczeniu w niej zaczepów do implantów) będzie mogła być dalej z powodzeniem użytkowana.
Czy muszę wyjmować protezę osadzoną na implantach na noc?
Najczęściej nie ma takiej potrzeby. Protezy są mocno osadzone i nie ma niebezpieczeństwa ich obluzowania, zachłyśniecia itp. W pewnych wypadkach jednak wskazane jest wyjęcie protezy na czas nocy dla odpoczynku tkanek miękkich ( dziąseł). Szczegółowych informacji udziela lekarz.

 

Uśmiechaj się!
Śmiało!