Leczenie kanałowe – bezbolesne i skuteczne

Mikroskop w leczeniu kanałowymWszystkie nasze gabinety są  wyposażone w precyzyjne mikroskopy firmy Kaps, a także najnowocześniejszy system do udrażniania i poszerzania nawet bardzo wąskich kanałów z jednoczesnym pomiarem głębokości kanału i ustalaniem położenia jego wierzchołka. Dzięki temu leczenie kanałowe prowadzone w naszej klinice jest bezbolesne i skuteczne. Niekiedy to, co potocznie nazywamy kanałem jest całym systemem kanalików rozchodzących się jak delta rzeki-stąd nazwa-delta korzeniowa. Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu z bakterii i dezynfekcji tej przestrzeni. Pozostawione w kanale resztki tkanek stanowią bowiem pożywkę dla bakterii, które powodują wznowę procesu zapalnego. Dzięki technice wypełniania kanałów specjalnym preparatem techniką termokondensacji jesteśmy w stanie szczelnie wypełnić  nawet najbardziej zakrzywione i rozgałęzione kanały. Tak wyleczony ząb może z powodzeniem służyć pacjentowi wiele lat, a sam korzeń zęba być wykorzystany w przyszłości jako filar mostu lub też być zabezpieczony koroną.

Staramy się , jeżeli to tylko możliwe, wykonać całe leczenie kanałowe na jednej wizycie. Oszczędza to czas pacjenta oraz jest lepsze dla leczonego zęba. Dlatego też prosimy o zarezerwowanie sobie wystarczającej ilości czasu na wizytę ( 1-2h).

Jeżeli jest to tylko możliwe – staramy się zakończyć leczenie kanałowe na jednej wizycie !
Leczenie kanałowe w naszym wykonaniu jest bezbolesne !

Dodatkowym, często spotykanym problemem jest obecność dodatkowych kanałów, które nie odnalezione i nieprzeleczone powodują stany zapalne mimo, że na pozór (na RTG) ząb wygląda na przeleczony prawidłowo. Niezastąpioną w takim wypadkach pomocą jest mikroskop. Dentysta pracujący przy 20-krotnym powiększeniu jest w stanie zlokalizować nawet najdrobniejszy kanalik.

 

 

Mikroskop stomatologiczny jest niezbędnym narzędziem dla skutecznego leczenia kanałów korzeniowych w zębach

Umów się na wizytę