Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe w Szczecinie

licowki-szczecin-licowki-porcelanoweTa technika pozwala na uzyskanie pięknych, równych, białych zębów. Licówki są cienkimi porcelanowymi łuskami przyklejanymi na przedniej stronie zębów. Takie nakładki porcelanowe raz na zawsze skorygują wszelkie przebarwienia oraz niedoskonałości kształtu zębów. Mogą być wykonane w technice DIGITAL (wycinane cyfrowo z koloryzowanych bloczków) lub PREMIUM (porcelana nakładana ręcznie, warstwa po warstwie, przez doświadczonego technika dentystycznego). O licówkach w technice DIGITAL dowiesz się więcej na naszej podstronie Licówki i Korony Cyfrowe.

 

Należy podkreślić, że licówki wymagają jedynie minimalnej ingerencji w strukturę zęba i są procedurą najbardziej oszczędzającą własne zęby pacjenta. W szczególnych przypadkach stosowane są  tzw. licówki non-prep, które w ogóle nie wymagają szlifowania zębów. Są odporne na ścieranie, utratę połysku, czy też przebarwienia. Takie „porcelanowe zęby” nie zmieniają koloru i nie ciemnieją.

Umów się na wizytę

licówki porcelanowe zmieniają uśmiech bez uszkadzania zębów

Sprawdź efekt jeszcze przed zabiegiem

 

Możliwe jest wykonanie pojedynczych licówek na przebarwione lub niewłaściwie ustawione zęby, chociaż jeżeli myślimy o uzyskaniu pełnej harmonii uśmiechu, rekomendujemy raczej pokrycie 6-8 zębów przednich górnych a czasem również dolnych. Możliwa jest także (a niekiedy konieczna) kombinacja licówek i koron pełnoceramicznych. Stosujemy tzw. technikę mock-up. Dzięki niej pacjent może przed wykonaniem licówek obejrzeć symulację spodziewanego efektu w ustach. Mock-up to nic innego jak „próbny uśmiech” wykonany z tymczasowego materiału — na jego podstawie pacjent omawia z lekarzem ostateczny kształt i ustawienie przyszłych licówek i/lub koron. Dopiero zaakceptowany przez pacjenta efekt jest kierowany do realizacji w pracowni protetycznej. W przypadkach bardzo trudnych pacjent ma możliwość konsultacji koloru w obecności technika w tejże pracowni.

Kompleksowa zmiana uśmiechu wymaga bardzo często zastosowania techniki
DSD — digital smile design, którą nazywamy
INDYWIDUALNYM PROJEKTOWANIEM UŚMIECHU
WIĘCEJ

Czy licówki porcelanowe ciemnieją?

Licówki porcelanowe nigdy nie zmieniają swego koloru (nie ciemnieją, nie przebarwiają się)! Wybiera się je właśnie dla celów estetycznych, więc wszelkie problemy tego typu nie mają miejsca. Dzięki licówkom możliwe jest też zamknięcie szpary lub wielu szpar między zębami.

 

Cennik — Licówki w Szczecinie

Sprawdź koszt licówek porcelanowych, a następnie umów się na wizytę przez formularz. Możesz też zobaczyć pełen cennik.

Licówka premium (ręcznie napalana)3950zł
Licowka DIGITAL (frezowanie cyfrowe)2850zł
Zadaj pytanie na temat licówek przez formularz - i umów się na wizytę
W przypadku mocno zniszczonych zębów lub ich braku, zamiast licówki zakłada się uzupełnienie protetyczne jaką jest korona:
Korona pełnoceramiczna PREMIUM ( ręcznie napalana)3950zł
Korona pełnoceramiczna DIGITAL ( frezowanie cyfrowe) 2850zł
Korona STANDARD ( na podbudowie metalu)2350zł
Korona próbna / długoczasowa950zł
Korona tymczasowa 150zł