Implanty zębów Szczecin

Implanty zębów — kiedy ich potrzebujesz?

Jeżeli utraciłeś jeden lub kilka zębów, jest sposób, aby takie braki uzupełnić — rozwiązaniem są implanty! Implanty zębów to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Implanty likwidują potrzebę piłowania/szlifowania przyległych do luki, zdrowych zębów. Można dzięki nim odbudować zarówno pojedyncze braki, jak i również rozległe ubytki w uzębieniu.

Zęby osadzone na implantach są mocno zakorzenione i są po prostu jak Twoje naturalne zęby — dają Ci poczucie odzyskania utraconych zębów. Praktycznie nie ma możliwości odróżnienia zębów zbudowanych na implantach od zębów naturalnych. Dobrze dobrane i dobrze wprowadzone implanty w jamie ustnej są praktycznie niezniszczalne. Zagraża im jedynie paradontoza, która w przypadku implantów nazywana jest zapaleniem okołowszczepowym inaczej periimplantitis (w odróżnieniu od procesów zapalnych około zębowych zwanym periodontitis). Dlatego tak ważna jest higiena oraz regularne kontrole połączone z profesjonalnym oczyszczaniem osadów i złogów kamienia.

AnyRidge-Megagen-Clean-Implant-Foundation-Szczecin

Dlaczego możesz nam zaufać?

Zajmujemy się leczeniem implantologicznym od ponad 15 lat. Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem implantologicznym, a dr n.med Tomasz Cegielski ukończył elitarne studia z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie uzyskując akademicki tytuł Master of Science in Oral Implantology (M. Sc.). Implanty przez nas stosowane mają akredytację niezależnej fundacji Clean Implant Foundation. Która prowadzi rygorystyczne badania wszystkich dostępnych na rynku modeli i producentów implantów pod względem czystości biologicznej, chemicznej i fizycznej. Implanty MegaGen uzyskały certyfikat doskonałej jakości i czystości już trzeci raz z rzędu! Jesteśmy pierwszą w Polsce kliniką, która uzyskała certyfikację tej organizacji!

 
szczecin-dentysta

Poznaj opinie naszych pacjentów?

Nowe zęby na implantach - najpiękniejsza rzecz jaką sobie mogłam wymarzyć ! Implanty na Podzamczu!

 

Implanty stosowane w naszej Klinice trzeci raz z rzędu uzyskały certyfikat najwyższej czystości przyznawany przez niezależną organizację Clean Implant Foundation.

 

Clean-Implant-Foundation-Certificate-for-Megagen-Implants

 

Jak zbudowany jest standardowy implant?

Implant zastępuje korzeń zęba. Do niego przymocowujemy łącznik (za pomocą śrubki), a dopiero na łączniku osadzamy właściwą koronę zęba. 

implant zebowy budowa

Implant utrzymuje się w kości początkowo dzięki obecności gwintu (jest wkręcony w kość), co nazywamy stabilizacją pierwotną. Po upływie 6-8 tygodni implant zrasta się z kością, co nazywamy osteointegracją. Optymalną wartość osiągamy po upływie około 4 miesięcy od implantacji (tzw. stabilizacja wtórna). Siła osteointegracji, a więc zrostu implantu z kością jest wprost proporcjonalna do powierzchni przylegania implantu do kości. Ciekawym procesem jest fakt wzrostu stabilizacji wtórnej po założeniu koron lub mostów na skutek tzw. treningu kości.

Jakie rodzaje implantów zębowych stosujemy?

chirurg-stomatolog-szczecin-prawobrzeze

W naszej klinice stosujemy różne rodzaje implantów w zależności od warunków anatomicznych u danego pacjenta. Wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają nam wybrać implant o właściwościach odpowiednich dla budowy dziąseł i kości pacjenta. Dlatego właśnie nieodzownym elementem planowania leczenia implantologicznego jest diagnostyka obrazowa 3D, czyli tomografia komputerowa. Dzięki niej lekarz może „zajrzeć pod dziąsło, w więc wgłąb kości pacjenta”, aby zmierzyć co do milimetra, jak długi i jak szeroki powinien być implant. Oprócz standardowych implantów stosujemy również:

Implanty standardowe — dwuczęściowe (dwufazowe)

Ten rodzaj implantów standardowych składa się z części korzeniowej (wkręcanej w kość) oraz z łącznika, który wkręcamy do implantu po jego osteointegracji i stanowi on element, na którym osadzana jest korona, most lub proteza.

implant-zeba-z-lacznikiem-AnyRidge-MegagenAnyRidge-Megagen-budowa-implantow-zebow-szczecin Implant-zeba-z-korona-Szczecin-AnyRidge-Megagen

 

Implanty jednoczęściowe (jednofazowe)

Implanty jednoczęściowe charakteryzują się prostą, niezwykle mocną budową. Stanowią jedną całość, w której łącznik, na którym osadzana jest korona lub most jest od razu zintegrowany z częścią wewnątrzkostną implantu. Dla pacjenta taka budowa ma wiele zalet — zabieg ich wprowadzania bardzo często odbywa się bez nacinania dziąsła, a pacjent nie ponosi kosztów łącznika, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne szczególnie przy większej ilości implantów (np. odbudowie wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie). Bardzo chętnie je stosujemy, jeśli warunki anatomiczne pacjenta są sprzyjające.

 

Implanty krótkie i ultrakrótkie 

W przypadku niewystarczającej dla standardowych implantów ilości miejsca w kości niezbędne jest zastosowanie bardzo krótkich i jednocześnie bardzo szerokich implantów. Dzięki swej zwiększonej szerokości krótkie implanty zachowują odpowiedni wymiar kontaktu powierzchni implantu z kością. A co za tym idzie, nie tracą siły integracji z nią (tzw. stabilizacji). W naszej klinice stosujemy krótkie implanty  renomowanych firm, których jakość potwierdzona jest certyfikatem fundacji   Clean Implant Foundation..

implanty-zebow-implanty-ultrakrotkie

Implanty pterygoidalne/tuberalne

To implanty stosowane w przypadkach, kiedy w tylnej części szczęki nie ma warunków do implantacji (zanikła kość) a jej odbudowa (np. metodą podniesienia dna zatoki szczękowej) jest z różnych względów niemożliwa. Implanty te zakładamy w tylnej części szczęki i stanowią one tylne zakotwiczenie dla mostów. Aby wprowadzić je w sposób bezpieczny i przewidywalny niezbędne jest wykonanie tomografii komputerowej CBCT oraz zastosowanie tzw. nawigacji komputerowej, oraz indywidualnie dla pacjenta wydrukowanych szablonów.

 

Implanty tymczasowe

Implanty tymczasowe (jak sama nazwa wskazuje) osadzamy jedynie na określony czas i mają za zadanie wspomagać otrzymanie tymczasowych mostów i koron na czas integracji (najczęściej 4-6m.) implantów właściwych. Są również niezwykle pomocne w ciężkich warunkach anatomicznych, kiedy wykonywane są zabiegi odbudowy kości i dziąsła.

Implanty – cennik

Korona osadzona na implancie — ceramika na metalu 2550 zł
Korona osadzona na implancie — pełnoceramiczna DIGITAL 2950 zł
Korona osadzona na implancie — pełnoceramiczna PREMIUM 3950 zł
Łącznik tytanowy 1550 zł
Łącznik Cyrconowy 2000 zł
Implantacja w strefie estetycznej 5500 zł
Implantacja natychmiastowa 4500 zł
Implantacja standardowa (implant > 10 mm) 3500 zł
Implantacja w trudnych warunkach anatomicznych (implant < 10 mm) 4500 zł
Implant pterygoidalny 5500 zł
Odsłonięcie implantu / śruba kształtująca dziąsło 575 zł
Zabieg podniesienia dna zatoki (tzw. sinus lift) 9500 zł
Zabieg sterowanej regeneracji kości techniką ABA — Allogenic Bone Regeneration 4500 zł
All-on-X 45000-65000 zł
Zadaj pytanie o implanty przez formularz — i umów się na wizytę  

Nowy uśmiech - spełnij swoje marzenia !