Implanty zębów

Implanty zębów w Szczecinie

AnyRidge Megagen Clean Implant Foundation Szczecin

Główną pasją specjalistów Na Podzamczu w Szczecinie są implanty zębów – już od ponad 15 lat. Wiele gabinetów stomatologicznych ma tendencję do specjalizacji, i tak jest też tutaj. Mimo że wszystkie usługi dentystyczne wykonywane są tu na wysokim poziomie, akurat w dziedzinie implantologii mamy tu do czynienia ze standardami dorównującymi największym autorytetom w świecie praktyki dentystycznej. Oprócz relacji pacjentów w sekcji Opinie i na mediach społecznościowych, potwierdzają to też dyplomy ukończenia specjalizacji w implantologii we Frankfurcie, oraz certyfikaty i zaświadczenia związane implantami zębowymi udostępnione w sekcji O nas. Szczególnym osiągnięciem jest prestiżowy certyfikat Clean Implant Foundation.

Warto też wspomnieć, że pan dr n.med. Tomasz Cegielski jest założycielem elitarnego stowarzyszenia o charakterze non-profit Implant Masters Poland.

Co to są implanty zębowe

Implant składa się ze śruby tytanowej oraz łącznika. Wprowadza się go w kość wyrostka zębodołowego. Na łączniku mocowana jest korona imitująca ząb. Implant zębowy jest na stałe w jamie ustnej pacjenta i utrzymuje się przez długie lata. To świetna inwestycja, ponieważ zapewnia wygodę. Imituje własny ząb, nie narażając pozostałych na obciążenie.

Obejrzyj wideo aby dowiedzieć się czym są implanty. Nie przestrasz się – to bezbolesne. Jeżeli utraciłeś jeden lub kilka zębów jest sposób, aby takie braki uzupełnić. Implanty zębów to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Implanty likwidują potrzebę piłowania/szlifowania przyległych do luki, zdrowych zębów. Można dzięki nim odbudować zarówno pojedyncze braki jak i rozległe ubytki w uzębieniu.

Zęby osadzone na implantach są mocno zakorzenione i wydają się być po prostu Twoimi naturalnymi zębami – dają Ci poczucie odzyskania tych utraconych. Praktycznie nie ma możliwości odróżnienia zębów zbudowanych na implantach od zębów naturalnych. Dobrze dobrane i dobrze wprowadzone implanty w jamie ustnej są praktycznie niezniszczalne. Zagraża im jedynie paradontoza, która w przypadku implantów nazywana jest zapaleniem okołowszczepowym inaczej periimplantitis ( w odróżnieniu od procesów zapalnych około zębowych zwanym periodontitis). Dlatego tak ważna jest higiena oraz regularne kontrole połączone z profesjonalnym oczyszczaniem osadów i złogów kamienia.

Czy implanty są bezpieczne?

Wszczepienie implantu zębowego, traktuje się jak poważny zabieg. Lekarz razem z asystentkami stomatologicznymi dba o sterylność narzędzi. Gabinet dentystyczny jest wcześniej przygotowany do przyjęcia pacjenta. Każdy szczegół jest dezynfekowany i sterylizowany. Specjaliści Na Podzamczu odznaczają się nietypowych, ponadprzeciętnym doświadczeniem w tej kwestii. Wcześniejsza konsultacja z wywiadem pacjenta pozwala uzyskać potrzebne informacje do zabiegu. Lekarz dokładnie analizuje każdy przypadek, oceniając czy są przeciwwskazania. Jeśli dentysta dopuszcza pacjenta do kolejnych czynności, oznacza, że nie ma ku temu żadnych przeszkód i tym samym zapewnia bezpieczeństwo wszczepiania implantu.

Dlaczego możesz nam zaufać?

Zajmujemy się leczeniem implantologicznym od ponad 15 lat. Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem implantologicznym a dr n.med Tomasz Cegielski ukończył elitarne studia z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie uzyskując akademicki tytuł Master of Science in Oral Implantology ( M.Sc.). Implanty przez nas stosowane mają akredytację niezależnej fundacji Clean Implant Foundation, która prowadzi rygorystyczne badania wszystkich dostępnych na rynku modeli i producentów implantów pod względem czystości biologicznej, chemicznej i fizycznej. Implanty MegaGen uzyskały certyfikat doskonałej jakości i czystości już trzeci raz z rzędu ! Jesteśmy pierwszą w Polsce kliniką, która uzyskała certyfikację tej organizacji !

Clean Implant Foundation Certificate for Megagen Implants

Jak zbudowany jest standardowy implant?

Implant zastępuje korzeń zęba. Do niego przymocowany jest łącznik ( za pomocą śrubki ) a dopiero na łączniku osadzana jest właściwa korona zęba. Przykładem implantów standardowych stosowanych w naszej klinice są implanty ROOT form oraz AnyRidge.

Implant utrzymuje się w kości początkowo dzięki obecności gwintu ( jest wkręcony w kość), co nazywamy stabilizacją pierwotną. Po upływie 6-8 tygodni implant zrasta się z kością, co nazywamy osteointegracją, która osiąga optymalną wartość po upływie około 4 miesięcy od implantacji ( tzw. stabilizacja wtórna). Siła osteonegracji a więc zrostu implantu z kością jest wprost proporcjonalna do powierzchni przylegania implantu do kości. Ciekawym procesem jest fakt wzrostu stabilizacji wtórnej po założeniu koron lub mostów na skutek tzw. treningu kości.

Odbudowa funkcji żucia i estetyki

Implant zębowy uzupełnia lukę po ekstrakcji. Wzoruje się na anatomii, śruba imituje korzeń, a korona jest niemalże identyczna z zębem pacjenta. Dzięki swoim cechom implant odwzorowuje funkcję żucia oraz mowy, tak jak robił to żywy ząb. Nowoczesne materiały pozwalają na uzyskanie estetycznego efektu. Technik dentystyczny, indywidualnie podchodzi do każdego przypadku, charakteryzuje koronę według zdjęcia pozostałych zębów lub bezpośrednio przyglądając się im wewnątrz jamy ustnej pacjenta, siedzącego na fotelu dentystycznym. Dzisiejsze możliwości sprawiają, że wykonanie pracy protetycznej jest bardzo szybkie, udaje się wykonać koronę nawet w przeciągu jednego dnia!

Obawy przed implantem

Bardzo rzadko zdarza się odrzucenie implantu przez organizm. Gdy jednak tak się stanie, nie idą za tym żadne skutki uboczne, które mogłyby wpłynąć na nasz organizm. Gdy zabieg poprzedzony jest konsultacją, ryzyko nie przyjęcia się implantu zostaje zminimalizowane. Dużo zależy też od higieny pacjenta. Należy dbać o czystość nie tylko tam gdzie jest implant, ale również innych zębów, aby nie wywołać stanu zapalnego. Ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Nie bez powodu, w nazwie najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie stosowanej implantologii znajdziemy słowo… “clean”.Implanty MegaGen trzeci raz z rzędu uzyskały certyfikat najwyższej czystości przyznawany przez niezależną organizację Clean Implant Foundation.

Higiena implantu zęba

Ważna jest higiena pozabiegowa, która zależy jedynie od pacjenta. Warto jej przestrzegać, ponieważ, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się implantem. Podczas gojenia pilnujemy, aby nie obciążać miejsca, gdzie została wprowadzona śruba. Unikamy gorących posiłków, palenia papierosów oraz nadmiernego wysiłku. Gdy mamy już uzupełniony brak implantem z koroną, dbamy o niego tak jak o własne zęby, pamiętając o nitce dentystycznej oraz regularnych kontrolach u dentysty.

Jakie rodzaje implantów zębowych stosujemy?

W naszej klinice stosujemy różne rodzaje implantów w zależności od warunków anatomicznych u danego pacjenta. Wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają nam wybrać implant o właściwościach odpowiednich dla budowy dziąseł i kości pacjenta. Dlatego właśnie nieodzownym elementem planowania leczenia implantologicznego jest diagnostyka obrazowa 3D, czyli tomografia komputerowa. Dzięki niej lekarz może “zajrzeć pod dziąsło, w więc w głąb kości pacjenta” aby zmierzyć co do milimetra jak długi i jak szeroki powinien być implant. oprócz standardowych implantów stosujemy również:

Implanty standardowe – dwuczęściowe (dwufazowe)

Implanty standardowe składają się z części korzeniowej ( wkręcanej w kość) oraz z łącznika, który jest wkręcany do implantu po jego osteointegracji i stanowi element, na którym osadzana jest korona , most lub proteza.

AnyRidge Megagen - implant zęba z łącznikiemAnyRidge Megagen - budowa implantów zębów szczecin Implant zęba z koroną Szczecin AnyRidge Megagen

Implanty jednoczęściowe ( jednofazowe)

Implanty jednoczęściowe Compressive charakteryzują się prostą, niezwykle mocną budową. Stanowią jedną całość, w której łącznik, na którym osadzana jest korona lub most jest od razu zintegrowany z częścią wewnątrzkostną implantu. Dla pacjenta taka budowa ma wiele zalet – zabieg ich wprowadzania bardzo często odbywa się bez nacinania dziąsła a pacjent nie ponosi kosztów łącznika, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, szczególnie przy większej ilości implantów ( np. odbudowie wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie). Są przez nas bardzo chętnie stosowane jeśli warunki anatomiczne pacjenta są sprzyjające.

Implanty krótkie i ultrakrótkie

W przypadku niewystarczającej dla standardowych implantów ilości miejsca w kości niezbędne jest zastosowanie bardzo krótkich i jednocześnie bardzo szerokich implantów. Dzięki swej zwiększonej szerokości krótkie implanty zachowują odpowiedni wymiar kontaktu powierzchni implantu z kością a co za tym idzie nie tracą siły integracji z nią ( tzw. stabilizacji). W naszej klinice stosujemy krótkie implanty dwóch renomowanych firm Megagen ( implanty AnyRidge) oraz Trate ( implanty ROOT form oraz ROOT Compressive).

Implanty pterygoidalne / tuberalne

To implanty CompressiveMP – stosowane w przypadkach kiedy w tylnej części szczęki nie ma warunków do implantacji ( zanikła kość) a jej odbudowa ( np. metodą podniesienia dna zatoki szczękowej) jest z rożnych względów niemożliwa. Implanty te zakładane są w tylnej części szczęki i stanowią tylne zakotwiczenie dla mostów. Aby wprowadzić je w sposób bezpieczny i przewidywalny niezbędne jest wykonanie tomografii komputerowej CBCT oraz zastosowanie tzw. nawigacji komputerowej oraz indywidualnie dla pacjenta wydrukowanych szablonów.

Implanty tymczasowe

Implanty tymczasowe są ( jak sama nazwa wskazuje) osadzane jedynie na określony czas i mają za zadanie wspomagać otrzymanie tymczasowych mostów i koron na czas integracji ( najczęściej 4-6m.) implantów właściwych. Są niezwykle pomocne w ciężkich warunkach anatomicznych, kiedy wykonywane są zabiegi odbudowy kości i dziąsła.

Podsumowanie
Zabieg - Implanty zębów
Rodzaj usługi
Zabieg - Implanty zębów
Dentysta
Stomatologia na Podzamczu w Szczecinie,
Wielka Odrzańska 31,Szczecin,70-535,
Telephone No.91 812 88 88
Obszar
Szczecin
Opis
Ze względu na wyjątkowo potężną specjalizację w dziedzinie zabiegów związanych z implantami, Stomatologia na Podzamczu w Szczecinie osiągnęła najwyższe standardy światowe.

Nowy uśmiech - spełnij swoje marzenia !