Implanty zębów

Implanty zębów – kiedy ich potrzebujesz?

Jeżeli utraciłeś jeden lub kilka zębów jest sposób, aby takie braki uzupełnić – rozwiązaniem są implanty! Implanty zębów to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Implanty  likwidują potrzebę piłowania/szlifowania przyległych do luki, zdrowych zębów. Można dzięki nim odbudować zarówno pojedyncze braki jak i rozległe ubytki w uzębieniu.

Zęby osadzone na implantach są mocno zakorzenione i wydają się być po prostu Twoimi naturalnymi zębami – dają Ci poczucie odzyskania utraconych zębów. Praktycznie nie ma możliwości odróżnienia zębów zbudowanych na implantach od zębów naturalnych. Dobrze dobrane i dobrze wprowadzone implanty w jamie ustnej są praktycznie niezniszczalne. Zagraża im jedynie paradontoza, która w przypadku implantów nazywana jest zapaleniem okołowszczepowym inaczej periimplantitis ( w odróżnieniu od procesów zapalnych około zębowych zwanym periodontitis). Dlatego tak ważna jest higiena oraz regularne kontrole połączone z profesjonalnym oczyszczaniem osadów i złogów kamienia.

AnyRidge Megagen Clean Implant Foundation Szczecin

Dlaczego możesz nam zaufać?

Zajmujemy się leczeniem implantologicznym od ponad 15 lat. Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem implantologicznym a dr n.med Tomasz Cegielski ukończył elitarne studia z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie uzyskując akademicki tytuł Master of Science in Oral Implantology ( M.Sc.). Implanty przez nas stosowane mają akredytację niezależnej fundacji Clean Implant Foundation, która prowadzi rygorystyczne badania wszystkich dostępnych na rynku modeli i producentów implantów pod względem czystości biologicznej, chemicznej i fizycznej. Implanty MegaGen uzyskały certyfikat doskonałej jakości i czystości już trzeci raz z rzędu ! Jesteśmy pierwszą w Polsce kliniką, która uzyskała certyfikację tej organizacji !

Implanty MegaGen trzeci raz z rzędu uzyskały certyfikat najwyższej czystości przyznawany przez niezależną organizację Clean Implant Foundation. Clean Implant Foundation Certificate for Megagen Implants

 

Jak zbudowany jest standardowy implant?

Implant zastępuje korzeń zęba. Do niego przymocowany jest łącznik ( za pomocą śrubki ) a dopiero na łączniku osadzana jest właściwa korona zęba. Przykładem implantów standardowych stosowanych w naszej klinice są implanty ROOT form oraz AnyRidge.

Implant utrzymuje się w kości początkowo dzięki obecności gwintu ( jest wkręcony w kość), co nazywamy stabilizacją pierwotną. Po upływie 6-8 tygodni implant zrasta się z kością, co nazywamy osteointegracją, która osiąga optymalną wartość po upływie około 4 miesięcy od implantacji ( tzw. stabilizacja wtórna). Siła osteonegracji a więc zrostu implantu z kością jest wprost proporcjonalna do powierzchni przylegania implantu do kości. Ciekawym procesem jest fakt wzrostu stabilizacji wtórnej po założeniu koron lub mostów na skutek tzw. treningu kości.

Jakie rodzaje implantów zębowych stosujemy ?

W naszej klinice stosujemy różne rodzaje implantów w zależności od warunków anatomicznych u danego pacjenta. Wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają nam wybrać implant o właściwościach odpowiednich dla budowy dziąseł i kości pacjenta. Dlatego właśnie nieodzownym elementem planowania leczenia implantologicznego jest diagnostyka obrazowa 3D, czyli tomografia komputerowa. Dzięki niej lekarz może „zajrzeć pod dziąsło, w więc wgłąb kości pacjenta” aby zmierzyć co do milimetra jak długi i jak szeroki powinien być implant. oprócz standardowych implantów stosujemy również:

Implanty standardowe – dwuczęściowe ( dwufazowe)

Implanty standardowe składają się z części korzeniowej ( wkręcanej w kość) oraz z łącznika, który jest wkręcany do implantu po jego osteointegracji i stanowi element, na którym osadzana jest korona , most lub proteza.

implant zęba z łącznikiem - AnyRidge MegagenAnyRidge Megagen - budowa implantów zębów szczecin Implant zęba z koroną Szczecin AnyRidge Megagen

 

Implanty jednoczęściowe (jednofazowe)

Implanty jednoczęściowe Compressive charakteryzują się prostą, niezwykle mocną budową. Stanowią jedną całość, w której łącznik, na którym osadzana jest korona lub most jest od razu zintegrowany z częścią wewnątrzkostną implantu. Dla pacjenta taka budowa ma wiele zalet – zabieg ich wprowadzania bardzo często odbywa się bez nacinania dziąsła a pacjent nie ponosi kosztów łącznika, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, szczególnie przy większej ilości implantów ( np. odbudowie wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie). Są przez nas bardzo chętnie stosowane jeśli warunki anatomiczne pacjenta są sprzyjające.

 

Implanty krótkie i ultrakrótkie 

W przypadku niewystarczającej dla standardowych implantów ilości miejsca w kości niezbędne jest zastosowanie bardzo krótkich i jednocześnie bardzo szerokich implantów. Dzięki swej zwiększonej szerokości krótkie implanty zachowują odpowiedni wymiar kontaktu powierzchni implantu z kością a co za tym idzie nie tracą siły integracji z nią ( tzw. stabilizacji). W naszej klinice stosujemy krótkie implanty dwóch renomowanych firm Megagen ( implanty AnyRidge) oraz Trate ( implanty ROOT form oraz ROOT Compressive).

Implanty pterygoidalne / tuberalne

To implanty CompressiveMP – stosowane w przypadkach kiedy w tylnej części szczęki nie ma warunków do implantacji ( zanikła kość) a jej odbudowa ( np. metodą podniesienia dna zatoki szczękowej) jest z rożnych względów niemożliwa. Implanty te zakładane są w tylnej części szczęki i stanowią tylne zakotwiczenie dla mostów. Aby wprowadzić je w sposób bezpieczny i przewidywalny niezbędne jest wykonanie tomografii komputerowej CBCT oraz zastosowanie tzw. nawigacji komputerowej oraz indywidualnie dla pacjenta wydrukowanych szablonów.

 

Implanty tymczasowe

Implanty tymczasowe są ( jak sama nazwa wskazuje) osadzane jedynie na określony czas i mają za zadanie wspomagać otrzymanie tymczasowych mostów i koron na czas integracji ( najczęściej 4-6m.) implantów właściwych. Są niezwykle pomocne w ciężkich warunkach anatomicznych, kiedy wykonywane są zabiegi odbudowy kości i dziąsła.

Implanty – cennik

Implantacja w strefie estetycznej5500zł
Implantacja natychmiastowa4500zł
Implantacja standardowa (implant > 10mm)3500zł
Implantacja w trudnych warunkach anatomicznych ( implant <10mm)4000zł
Implant pterygoidalny5500zł
Korona osadzona na implancie - ceramika na metalu1950zł
Korona osadzona na implancie - pełnoceramiczna DIGITAL2500zł
Korona osadzona na implancie - pełnoceramiczna PREMIUM3500zł
Łącznik tytanowy1550zł
Łącznik Cyrconowy2000zł
Odsłonięcie implantu / śruba kształtująca dziąsło 350zł
Zabieg podniesienia dna zatoki ( tzw. sinus lift)8000zł
Zabieg sterowanej regeneracji kości techniką ABA - Allogenic Bonę Regeneration4500zł
All-on-440000zł
Zadaj pytanie o implanty przez formularz - i umów się na wizytę

Nowy uśmiech - spełnij swoje marzenia !