Implanty zębów

Implant zęba z koroną szczecin AnyRidge MegagenImplanty zębów – kiedy ich potrzebujesz?

Jeżeli utraciłeś jeden lub kilka zębów jest sposób, aby takie braki uzupełnić – rozwiązaniem są implanty! Implanty zębów to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia. Implanty  likwidują potrzebę piłowania/szlifowania przyległych do luki, zdrowych zębów. Można dzięki nim odbudować zarówno pojedyncze braki jak i rozległe ubytki w uzębieniu.

Zęby osadzone na implantach są mocno zakorzenione i wydają się być po prostu Twoimi naturalnymi zębami – dają Ci poczucie odzyskania utraconych zębów. Praktycznie nie ma możliwości odróżnienia zębów zbudowanych na implantach od zębów naturalnych. Dobrze dobrane i dobrze wprowadzone implanty w jamie ustnej są praktycznie niezniszczalne. Zagraża im jedynie paradontoza, która w przypadku implantów nazywana jest zapaleniem okołowszczepowym inaczej periimplantitis ( w odróżnieniu od procesów zapalnych około zębowych zwanym periodontitis). Dlatego tak ważna jest higiena oraz regularne kontrole połączone z profesjonalnym oczyszczaniem osadów i złogów kamienia.

AnyRidge Megagen Clean Implant Foundation Szczecin

Dlaczego możesz nam zaufać?

Zajmujemy się leczeniem implantologicznym od ponad 15 lat. Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem implantologicznym a dr n.med Tomasz Cegielski ukończył elitarne studia z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W.Goethego we Frankfurcie uzyskując akademicki tytuł Master of Science in Oral Implantology ( M.Sc.). Implanty przez nas stosowane mają akredytację niezależnej fundacji Clean Implant Foundation, która prowadzi rygorystyczne badania wszystkich dostępnych na rynku modeli i producentów implantów pod względem czystości biologicznej, chemicznej i fizycznej. Implanty MegaGen uzyskały certyfikat doskonałej jakości i czystości już trzeci raz z rzędu !

Implanty MegaGen trzeci raz z rzędu uzyskały certyfikat najwyższej czystości przyznawany przez niezależną organizację Clean Implant Foundation.

Jak zbudowany jest standardowy implant ?

Implant zastępuje korzeń zęba. Do niego przymocowany jest łącznik ( za pomocą śrubki ) a dopiero na łączniku osadzana jest właściwa korona zęba. Przykładem implantów standardowych stosowanych w naszej klinice są implanty ROOT form oraz AnyRidge.

Implant utrzymuje się w kości początkowo dzięki obecności gwintu ( jest wkręcony w kość), co nazywamy stabilizacją pierwotną. Po upływie 6-8 tygodni implant zrasta się z kością, co nazywamy osteointegracją, która osiąga optymalną wartość po upływie około 4 miesięcy od implantacji ( tzw. stabilizacja wtórna). Siła osteonegracji a więc zrostu implantu z kością jest wprost proporcjonalna do powierzchni przylegania implantu do kości. Ciekawym procesem jest fakt wzrostu stabilizacji wtórnej po założeniu koron lub mostów na skutek tzw. treningu kości.

AnyRidge Megagen - implant zęba z łącznikiem

AnyRidge Megagen - budowa implantów zębów szczecinImplant zęba z koroną Szczecin AnyRidge Megagen 

Jakie rodzaje implantów zębowych stosujemy ?

W naszej klinice stosujemy różne rodzaje implantów w zależności od warunków anatomicznych u danego pacjenta. Wieloletnie doświadczenie i wiedza pozwalają nam wybrać implant o właściwościach odpowiednich dla budowy dziąseł i kości pacjenta. Dlatego właśnie nieodzownym elementem planowania leczenia implantologicznego jest diagnostyka obrazowa 3D, czyli tomografia komputerowa. Dzięki niej lekarz może “zajrzeć pod dziąsło, w więc wgłąb kości pacjenta” aby zmierzyć co do milimetra jak długi i jak szeroki powinien być implant. oprócz standardowych implantów stosujemy również:

  1. Implanty krótkie i ultrakrótkie 

W przypadku niewystarczającej dla standardowych implantów ilości miejsca w kości niezbędne jest zastosowanie bardzo krótkich i jednocześnie bardzo szerokich implantów. Dzięki swej zwiększonej szerokości krótkie implanty zachowują odpowiedni wymiar kontaktu powierzchni implantu z kością a co za tym idzie nie tracą siły integracji z nią ( tzw. stabilizacji). W naszej klinice stosujemy krótkie implanty dwóch renomowanych firm Megagen ( implanty AnyRidge) oraz Trate ( implanty ROOT form oraz ROOT Compressive).

  1. Implanty jednoczęściowe ( jednofazowe)

Implanty jednoczęściowe Compressive charakteryzują się prostą, niezwykle mocną budową. Stanowią jedną całość, w której łącznik, na którym osadzana jest korona lub most jest od razu zintegrowany z częścią wewnątrzkostną implantu. Dla pacjenta taka budowa ma wiele zalet – zabieg ich wprowadzania bardzo często odbywa się bez nacinania dziąsła a pacjent nie ponosi kosztów łącznika, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, szczególnie przy większej ilości implantów ( np. odbudowie wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie). Są przez nas bardzo chętnie stosowane jeśli warunki anatomiczne pacjenta są sprzyjające.

  1. Implanty pterygoidalne / tuberalne

To implanty CompressiveMP – stosowane w przypadkach kiedy w tylnej części szczęki nie ma warunków do implantacji ( zanikła kość) a jej odbudowa ( np. metodą podniesienia dna zatoki szczękowej) jest z rożnych względów niemożliwa. Implanty te zakładane są w tylnej części szczęki i stanowią tylne zakotwiczenie dla mostów. Aby wprowadzić je w sposób bezpieczny i przewidywalny niezbędne jest wykonanie tomografii komputerowej CBCT oraz zastosowanie tzw. nawigacji komputerowej oraz indywidualnie dla pacjenta wydrukowanych szablonów.

  1. Implanty tymczasowe

Implanty tymczasowe są ( jak sama nazwa wskazuje) osadzane jedynie na określony czas i mają za zadanie wspomagać otrzymanie tymczasowych mostów i koron na czas integracji ( najczęściej 4-6m.) implantów właściwych. Są niezwykle pomocne w ciężkich warunkach anatomicznych, kiedy wykonywane są zabiegi odbudowy kości i dziąsła.

Nowy uśmiech - spełnij swoje marzenia !