Usuwanie zębów mądrości

Zatrzymane zęby mądrości są częstym problemem, szczególnie wśród młodych pacjentów. Na obecnym etapie ewolucji nasze szczęki nie rosną już takie duże jak zamierzchłych czasach i ostatnie zęby nie mają już miejsca aby się wyrznąć ( pozostają w kości lub ukryte są pod dziąsłem ).

Zabieg ich usunięcia jest często jedynym sposobem na pozbycie się nawracających stanów zapalnych, obrzęków czy też stłoczeń zębów przednich.

Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Trwa około 30 min. i musi być wykonany pod osłoną antybiotyku.

ząb mądrości

Po zabiegu zapewniamy pacjentowi opiekę farmakologiczną, która niweluje bolesnosność i obrzęki do minimum. Pacjent może następnego dnia funkcjonować choć nie wskazane są ciężkie prace fizyczne, czy uprawianie sportu.

Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie zdjęcia panoramicznego żuchwy a w bardziej skomplikowanych przypadkach tomografii okolicy kąta żuchwy.

W celu przyspieszenia gojenia oraz poprawy jego jakości stosujemy zaawansowaną technologię a-PRF oraz i-PRF. Polega ona na uzyskiwaniu skondensowanych czynników wzrostu i gojenia z osocza krwi własnej pacjenta pacjenta. Krew jest pobierana w czasie zabiegu - w taki sam sposób jak kiedy oddajemy krew do badania w laboratorium.

Jest to najbardziej fizjologiczny ( naturalny) sposób zaopatrzenia miejsca po usuniętym zębie. Gojenie jest znacznie szybsze i przebiega bez komplikacji.